Mobile, głupcze! Doznałem olśnienia w busie!

Co roku czytamy badania i analizy, że to właśnie będzie rok mobile. Miałem okazję doznać olśnienia. Jechałem kilka godzin z wycieczką szkolną. Oni nie wiedzą nic o prognozach dla rynku mobile. Oni są mobile.

Jako dziennikarz nasłuchałem się już od dziesiątek ekspertów na temat rewolucji jaką wprowadziły smartfony. Czytam regularnie publikacje na temat badań i prognoz dla rynku mobile. Ja również nie umiem żyć bez telefonu, a właściwie telefonu z funkcjami komputera. Jednak dopiero teraz zrozumiałem prawdziwą siłę zjawiska mobile.

WiFi niezbędne do życia
Jeżdżę pociągami, ale coś mnie podkusiło, że tym razem przejadę spokojnie 4 godziny busem trasę z Chełma do Warszawy. Jakie było moje zdziwienie, kiedy oprócz mnie do malutkiego busa weszło ok. piętnaścioro nastolatków: 13, może 15 lat. Na koniec trasy odkryłem, że to pierwsza klasa gimnazjum. Pokolenie, które za kilka lat będzie grupą dorosłych konsumentów. Podczas pisania tego tekstu byłem jedyną osobą z komputerem na kolanach. Pozostałych kilkunastu młodych pasażerów miało w dłoniach smartfony. Były iPhony, Samsungi, Nokia, HTC. Na ekranach cały czas wyświetlają się na zmianę: gry, Facebook, YouTube, WhatsApp, Snapchat, Instagram. I tak całą podróż.

Intymne rozmowy nastolatków
Banda nastolatków wbiega do busa i zajmuje miejsca. Nie zdejmuje kurtek, rzuca plecaki na fotele i wyjmuje telefony. Wśród kolegów i koleżanek następuje wymiana informacji: jakie jest hasło do wifi i czy w ogóle działa.

Całość znajdziesz na: http://www.doradca.tv/

Categories: BadaniaMarketing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment Spam Protection by WP-SpamFree