Polacy nie postrzegają internetu jako osobne medium, tylko jako kanał z treściami pochodzącymi z innych mediów – wynika z badania firmy Izmałkowa Consulting. Natomiast nielegalnego ściągania muzyki i filmów nie jest uważane za przestępstwo.

W opinii polskich internautów globalna sieć komputerowa to przede wszystkim kanał dla zmiksowanego przekazu różnego rodzaju mediów – prasy, telewizji i radia. Natomiast świadomość internetu jako kolejnego medium jest w naszym kraju niska. Sieć nie służy Polakom tylko do działania i zdobywania informacji w skali globalnej, lecz również do zacieśniania bliskich znajomości i tworzenia mikrospołeczności związanych z miejscem życia.

Wśród najpopularniejszych portali społecznościowych Nk.pl (do niedawna Nasza-klasa.pl) ma opinię serwisu służącego do pochwalenia się tym, co osiągnęło się w pracy, życiu rodzinnym i w zakresie dóbr materialnych od zakończenia szkoły i jak bardzo wzrósł w tym czasie poziom odczuwanego szczęścia. Natomiast Facebook jest przez Polaków postrzegany jako serwis, w którym prezentuje się swoje zainteresowania i cieszy się życiem. Zdaniem respondentów do złego tonu w tym portalu należy chwalenie się zawodowymi sukcesami, a tym bardziej nowym domem czy samochodem.

Całość znajdziesz na: wirtualnemedia.pl


Categories: Badania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment Spam Protection by WP-SpamFree