18 proc. polskich internautów zamieszcza w sieci komentarze na temat produktów – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Gemius. Ogółem ze sklepów internetowych kiedykolwiek skorzystało dwie trzecie użytkowników sieci.

18 proc. polskich internautów zamieściło kiedykolwiek komentarz w sieci na temat jakiegoś produktu, natomiast 26 proc. zadało dotyczące go pytanie – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Gemius. Aktywni w tym zakresie są najczęściej mężczyźni w wieku 19-34 lata z wyższym wykształceniem.

Ogółem co najmniej raz z możliwości zakupu produktu lub usługi w sieci skorzystało 66 proc. polskich internautów. Tacy użytkownicy częściej (23 proc. wskazań) zamieszczają w internecie komentarze dotyczące poszczególnych marek oraz zadają pytania na ten temat (31 proc.), natomiast 85 proc. deklaruje, że sieć jest dla nich głównym źródłem wiedzy o produktach i usługach. 78 proc. osób kupujących w internecie wzoruje się na przeczytanych opiniach i komentarzach, przy czym za wiarygodne uważa je 49 proc., a za niewarte zaufania – 33 proc.

Całość znajdziesz na: www.wirtualnemedia.pl

Categories: Badania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment Spam Protection by WP-SpamFree