Category Archives: Reklama

Adobe: większe ekrany mobilne napędzają rynek reklamy

Rosnąca popularność urządzeń przenośnych z dużymi ekranami ma coraz większy wpływ na segment reklamy mobilnej – wynika z raportu firmy Adobe. – Współczynnik zaangażowania i konwersji w tych urządzeniach jest uderzający – podkreśla Tim Waddell, dyrektor marketingu w Adobe.

Dane zebrane za pomocą narzędzi Adobe Media Optimizer i Adobe Social wskazują, że obecność na rynku coraz większej liczby urządzeń przenośnych z dużymi ekranami (większych smartfonów, phabletów i tabletów) przekłada się pozytywnie na reklamę mobilną.

Jak podaje Adobe, w IV kwartale 2014 r. współczynnik klikalności CTR generowany na urządzeniach mobilnych wzrósł o 27 proc. w wypadku tabletów i o 26 proc. w smartfonach w porównaniu z tym samym okresem 2013 r. CTR okazał się także wyższy o 19 proc. w wypadku firm reklamujących się w Google.

See more at: wirtualnemedia.pl

Only 34% of Facebook Ad Sales Conversions Are Via Mobile

Despite 63 percent of Facebook ad clicks occurred on mobile devices during 2014’s fourth quarter, just 34 percent of the social media giant’s conversions—either a sale, download or completed lead-gen form—came from smartphones and tablets.

This new stat, from Marin Software’s quarterly Global Online Advertising Index, means nearly two-thirds of all Facebook ad conversions are happening on desktops even though the digital platform’s usage is increasingly skewing toward mobile.

The same study found that 39 percent of clicks on paid search ads from sites like Google were via mobile devices, yet 31 percent of the paid search category’s purchases came from mobile viewers. So the clicks/conversions ratio clearly favors Google over Facebook.

See more at: adweek.com

Śledzenie pobrań aplikacji w kampaniach AdWords

Coraz częściej AdWords wykorzystywany jest do promocji aplikacji? Aplikacje te promujemy przede wszystkim w wyszukiwarce, w stronach mobilnych Sieci reklamowej Google jak również w aplikacjach Sieci reklamowej.

W celu zwiększenia efektywności działań reklamowych, szczególnie przydatne jest śledzenie pobrań aplikacji. Pozwala ono na sprawdzenie, które elementy kampanii są szczególnie efektywne w promocji tej aplikacji.
Śledzenie pobrań apliacji na Androida

Śledzenie pobrań aplikacji na Androida jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć kilka przycisków w AdWords i pobrania te będą pokazywane w interfejsie. Bez żadnych dodatkowych kodów.

ittechnology.us